100 راهکار برای این که انگلیسی خود را بهبود ببخشید و پیشرفت کنید

شما می توانید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، اگر این موارد را رعایت کنید.

 1. از اشتباه کردن نترسید، اعتماد به نفس داشته باشید.
 2. خود را با انگلیسی محاصره کنید. خود را در یک محیط انگلیسی زبان قرار دهید تا بتوانید منفعلانه یاد بگیرید. بهترین راه برای یادگیری صحبت کردن است.
 3. هر روز تمرین کنید. خودتان را با یک برنامه مطالعاتی تنظیم کنید. تصمیم بگیرید که هفته ای چه وقت را برای مطالعه اختصاص دهید و به آن پایبند باشید. یک روال مشخص ایجاد کنید.
 4. برنامه تحصیلی خود را به خانواده و دوستان خود بگویید. آنها را وادار کنید که شما را به مطالعه سوق دهند و همچنین اجازه ندهید که مزاحم شما شوند.
 5. چهار مهارت اصلی را بخوانید، بنویسید، صحبت کنید و گوش دهید. برای پیشرفت شما باید روی همه آنها کار شود.
 6. یک دفترچه از کلمات جدیدی که یاد می گیرید نگه دارید. از آنها در جملات استفاده کنید و سعی کنید هنگام صحبت حداقل 3 بار آنها را بگویید.
 7. به خاطر سپردن لیست ها یکی از متداول ترین روش های یادگیری واژگان برای یک آزمون است. این فقط یک تمرین خوب برای مطالعه کوتاه مدت است، زیرا شما اغلب اطلاعاتی را که برای یک آزمون آموخته اید حفظ نمی کنید.
 8. از ساعت بدن خود استفاده کنید. اگر فرد صبحگاهی نیستید ، بعد از ظهر مطالعه کنید.
 9. شما کلمات را راحتتر پیدا می کنید اگر سعی کنید یک جمله مثال که از آن کلمه استفاده کرده را به خاطر بیاورید نسبت به این که خود کلمه را به ذهن بسپارید.
 10. برای شرکت در یک آزمون برنامه ریزی کنید. خواهید فهمید که وقتی بخواهید برای کاری مطالعه کنید بیشتر کار می کنید.
 11. با گفتن این جمله، بهتر است فقط برای شرکت در یک آزمون درس نخوانید. به تصویر بزرگتر فکر کنید. وقتی تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید چه کاری می توانید انجام دهید؟ کیفیت زندگی شما چگونه بهبود می یابد؟
 12. به خودتان یک هدف بلند مدت بدهید. روی کار در جهت آن تمرکز کنید.
 13. به خود اهداف کوتاه مدت نیز بدهید و در رسیدن به هرکدام به خود پاداش دهید.
 14. فضایی را ایجاد کنید که می خواهید در آن یاد بگیرید، نه به این دلیل که مجبورید. هنگامی که می خواهید یاد بگیرید زودتر و بیشتر یاد خواهید گرفت.
 15. بدانید چه چیزی برای شما بهتر است. به این فکر کنید که چه روش هایی در گذشته برای شما موفقیت آمیز بوده اند و آنها را دنبال کنید.
 16. نحوه یادگیری خود را بفهمید. این می تواند با حفظ کردن، خواندن، صحبت کردن، جمع بندی یا روش های دیگر باشد. دریابید که چگونه بهتر مطالعه می کنید. خودتان تنها یا در کنار یک گروه یا می تواند در یک مکان ساکت باشد.
 17. کمک بگیر! اگر چیزی را نمی فهمید، باید از کسی بپرسید. از معلم، همکلاسی ها یا دوستان خود کمک بخواهید.
 18. مرور! مرور! مرور! اطمینان حاصل کنید که وقت خود را برای مرور مواردی که در گذشته مطالعه کرده اید اختصاص دهید. رز تاپ کالج یکی از مواردی بسیار تأکید دارد مرور درسهای گذشته است.
 19. این ایده خوبی نیست که بیش از 30 دقیقه به تنهایی مطالعه کنید. مرتب استراحت کنید، مقداری هوای تازه بگیرید و پاها را بکشید.
 20. برای بالا رفتن از یک سطح عجله نکنید. تمرکز خود را بر روی سطح فعلی خود قرار دهید.
 21. دی وی دی را تماشا کنید نسبت به تلویزیون. بهتر است از چیزی استفاده کنید که می توانید دوباره آن را تماشا کنید تا اطلاعاتی را که ممکن است برای اولین بار از دست داده باشید، بدست آورید.
 22. تماشای تلویزیون فقط به شما این فرصت را می دهد که بار اول چیزی را به درستی بشنوید. این برای دانش آموزان سطح بالا بهتر است. این می تواند یک تمرین عالی برای صحبت با انگلیسی زبانان بومی باشد، بنابراین مجبور نیستید از آنها بخواهید خود را تکرار کنند!
 23. کتاب های درجه بندی شده را بخوانید. این کتاب ها مخصوصاً برای سطح شما نوشته شده اند. یک رمان کامل بخوانید. شما می توانید آن را انجام دهید! بعد احساس خوبی خواهید داشت.
 24. کتاب های کودکان واژه های ساده تری دارند و جایگزین خوبی برای خوانندگان درجه بندی شده هستند.
 25. روزنامه ها مکان خوبی برای یافتن سازه های منفعل هستند. مقاله ای را بخوانید و ببینید آیا می توانید جملات منفعل را پیدا کنید.
 26. ابتدا معنای کلی را بخوانید. نگران درک هر کلمه ای نباشید، سپس برگردید و کلمات جدید را جستجو کنید.
 27. برای کلمه ای که در یک جمله نمی فهمید، به کلمات دیگر اطراف آن نگاه کنید. آنها به شما یک نکته می دهند. سعی کنید معنی را از متن حدس بزنید.
 28. کلمات ریشه را بیاموزید. آنها به شما کمک می کنند معنی کلمات را حدس بزنید. به عنوان مثال: scrip =write  و min = small
 29. وقتی کلمه جدیدی یاد گرفتید، به همه اشکال دیگر آن فکر کنید: beautiful (صفت)، beauty (اسم) ، beautifully(قید).
 30. پیشوندها (dis ,un, re) و پسوندها (ly , ment, ful)  را بیاموزید، این به شما کمک می کند معنی کلمات را بفهمید و واژگان خود را بسازید.
 31. انگلیسی برخلاف ژاپنی یا فرانسوی از کلمه استرس استفاده می کند. برای کلمات جدید، سیلابس ها را بشمارید و محل استرس را پیدا کنید. فقط یک استرس در هر کلمه و همیشه روی یک مصوت. فعلهای دو سیلابسی در سیلابس دوم استرس دارند ( begin) و اسم (teacher) و صفت(Happy) روی سلابس اول تأکید می کنند.
 32. هر زمان که می توانید از زبان انگلیسی استفاده کنید. به همین سادگی!
 33. از زبان خود به انگلیسی ترجمه نکنید. به انگلیسی صحبت کنید تا تسلط شما را بهبود بخشد. با خودت صحبت کن ... اما نه در اتوبوس در غیر این صورت مردم فکر می کنند دیوانه شده ای!😂
 34. شما نمی توانید از یک کتاب انگلیسی یاد بگیرید. مانند رانندگی با ماشین، فقط می توانید از طریق انجام آن یاد بگیرید.
 35. طبیعی ترین راه یادگیری گرامر گفتگو است.
 36. یک دفترچه خاطرات یا روزنامه انگلیسی نگه دارید. با نوشتن چند جمله در روز شروع کنید و سپس عادت کنید بیشتر بنویسید.
 37. چرا یک وبلاگ آنلاین راه اندازی نمی کنید و نوشته های خود را با جهان به اشتراک نمی گذارید؟
 38. برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر، همانند بسیاری از ایده ها و افکار روی کاغذ، بدون نگرانی در مورد گرامر یا هجی، طوفان فکری کنید. سپس به ساختار فکر کنید. پس از آن، قطعه خود را با استفاده از دستور زبان و هجی خوب بنویسید. سرانجام، آن را بخوانید یا آن را به شخص دیگری بدهید تا اشتباهات را بررسی کند.
 39. توجه داشته باشید که علائم نگارشی را درست استفاده کنید، زیرا این می تواند مطلبی را که می خواهید بگویید تغییر دهد. تفاوت معنای این دو جمله را بررسی کنید: “A woman without her man is nothing” and “A woman: without her, man is nothing”.
 40. قلبت را بخوان! صدای زیبای خود را به جهانیان نشان دهید! آهنگهای انگلیسی یاد بگیرید و همراه با آنها آواز بخوانید تا روان بودن و لحن را بهبود ببخشید ...
 41. یک دوست خارجی بگیرید یا از چت روم ها، انجمن ها و سایت های انجمن استفاده کنید. اگر نمی توانید با کسی به انگلیسی صحبت کنید، این بهترین چیز بعدی است.
 42. از سی دی انگلیسی استفاده کنید. به چند جمله گوش دهید و سپس شنیده ها را تکرار کنید. روی ریتم و لحن صدا تمرکز کنید.
 43. رادیوی انگلیسی را در خانه خود داشته باشید. حتی اگر به طور فعال به آن گوش ندهید، باز هم گوش های خود را آموزش خواهید داد.
 44. با صدای بلند همراه با CD بخوانید. باز هم، این برای لحن، تلفظ و ریتم عالی است.
 45. دیکته بنویسید. به یک سی دی یا دوست گوش دهید و آنچه را می شنوید بنویسید.
 46. هیچ کس دوست ندارد صدای خود را بشنود، اما شجاع باشید و آن را امتحان کنید! صدای خود را ضبط کنید و به تلفظ و تلفظ خود گوش دهید. این به شما کمک می کند تا مناطق مشکل خود را شناسایی کنید.
 47. از معلم مفید خود بپرسید که آیا می توانید درس او را ضبط کنید. این یک روش عالی برای بررسی است. شما همچنین می توانید به معلمان خود گوش دهید که با سرعت و لحن صحبت می کنند.
 48. از فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی استفاده کنید زیرا به شما کمک می کند تا به انگلیسی فکر کنید و ترجمه نکنید.
 49. اگر فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی ترسناک به نظر می رسد، دیکشنری های زبان آموزان برای دانشجویان انگلیسی سطح شما وجود دارد.
 50. خیلی به فرهنگ لغت خود متکی نباشید. فرهنگ لغت شما باید یک کمک باشد، نه معلم اصلی شما. سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید تا اینکه مستقیماً سراغ فرهنگ لغت خود بروید.
 51. تسلیم نشو! مثبت بمانید! بعضی اوقات احساس خواهید کرد که به اندازه کافی سریع یاد نمی گیرید. همه اینطور احساس می کنند، نگران آن نباشید. در پایان خواهید رسید.
 52. لذت ببرید وقتی سرگرم می شویم بیشتر می آموزیم!
 53. اگر هنگام صحبت عصبی هستید، قبل از اینکه چیزی بگویید، دو نفس عمیق بکشید. وقتی احساس آرامش می کنید بهتر صحبت خواهید کرد.
 54. با بازگشت به کتابهای درسی و سی دی هایی که در گذشته استفاده می کردید انگیزه خود را حفظ کنید. تعجب خواهید کرد که اکنون چقدر آسان به نظر می رسند! تبریک می گویم، سطح شما بهتر می شود!
 55. شما هرگز برای شروع یادگیری انگلیسی خیلی جوان یا پیر نیستید. برای یاد نگرفتن بهانه نگیرید. منتظر چی هستی؟😁
 56. به تأخیر انداختن می تواند مانع موفقیت شما شود. برای جلوگیری از تأخیر، مهم است که شما درک کنید که آیا تعلل شما برای جلوگیری از مطالعه است، یا این عادت بد شماست.
 57. اگر هنوز به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید، به این دلیل نیست که در زبان بد هستید، به این دلیل است که هنوز روش ویژه یادگیری خود را پیدا نکرده اید.
 58. از منابعی که با سطح شما مطابقت دارند استفاده کنید. از متن ها / تمرین های گوش دادن که خیلی سخت یا خیلی آسان هستند استفاده نکنید. از موادی استفاده کنید که شما را به چالش می کشد اما شما را ناامید نمی کند.
 59. نگران ساختن کامل لهجه خود نباشید. بخش مهمی از هویت فرهنگی شما برای حفظ لهجه است. انگلیسی زبانان بومی از شنیدن انگلیسی صحبت شده با لهجه لذت می برند.
 60. انگلیسی انواع مختلفی دارد: بریتیش، امریکن، آفریقای جنوبی و غیره. هیچ یک از اینها اشتباه نیستند یا بی اهمیت نیستند. انگلیسی، انگلیسی است.
 61. درعوض، از تفاوت در انگلیسی امریکن و بریتیش مطلع باشید و از کلمات خود استفاده کنید. به عنوان مثال: آسانسور Elavator(امریکن) / Lift (بریتیش).
 62. فلش کارت ها را به همراه داشته باشید. اینها کارت های کوچکی هستند که می توانید روی آنها کلمات جدید بنویسید. هر زمان که یک دقیقه آزاد بودید می توانید آنها را بیرون آورده و نگاه کنید.
 63. از یادداشت های بعد از آن استفاده کنید و آنها را در اطراف خانه خود بچسبانید. می توانید از آنها برای برچسب زدن به چیزها استفاده کنید. یکی را به سگ خانگی خود بچسبان!
 64. نمی توانید فعل های عبارتی (فعل های دو کلمه ای) را نادیده بگیرید، صدها مورد از آنها در انگلیسی وجود دارد و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. هرچه بیشتر روی معنی آنها تمرکز کنید ، قادر خواهید بود معنای جدید را حدس بزنید. شما شروع به شناسایی الگوهای آنها خواهید کرد.
 65. از شهود خود استفاده کنید. با حس ششم خود پیش بروید، تعجب خواهید کرد که چقدر اولین حدس شما حدس درست است. همانطور که قبلاً گفتیم، اعتماد به نفس داشته باشید.
 66. افکار خود را جمع کنید. یک ثانیه وقت بگذارید و به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. شما گرامر را می دانید، اما شاید هنگام صحبت درست از آن استفاده نکنید.
 67. با افراد جدید آشنا شوید سعی کنید با انگلیسی زبانان در شهر خود مخلوط شوید. می توانید به یک باشگاه بپیوندید یا به جاهایی بروید که خارجی ها در آن جا هستند. یک نوشیدنی برایشان بخر، آنها این را دوست دارند!😉
 68. فردی باشید که مکالمات را به انگلیسی آغاز می کند. سعی کنید مکالمه را ادامه دار کنید و از کلمات شنیداری استفاده کنید ("واقعاً؟" / "ادامه بده" / "بعد چه اتفاقی افتاد؟") منتظر نمانید تا دیگران با شما صحبت کنند. خودتان آغاز کنید!
 69. درباره موضوعات در یک گروه بحث و مناظره کنید. هر شخص باید دیدگاهی را انتخاب کند (حتی اگر با آن موافق نیستید) و در مورد گروه بحث کند. حتماً نظر خود را بیان کنید. گوش دادن به صورت فعال را بیاموزید. گوش دادن فعال به شما در کلاس کمک می کند تا از جلسات مطالعه گروهی بهره بیشتری ببرید. روی شخصی که صحبت می کند تمرکز کنید. دیگران یا هر چیزی حواس شما را پرت نکند. با گوش و چشم خود روی کسی که صحبت می کند تمرکز کنید. حرکاتی را که او انجام می دهد دنبال کنید تا بیشتر بشنوید. این ممکن است به شما کمک کند تا صحبتهایی که دیگران می کنند را برای درک افکار آنها، تکرار کنید.
 70. فقط یادگیری کلمات انگلیسی کافی نیست. شما می توانید به یک طوطی کلمات انگلیسی یاد دهید اما این بدان معنا نیست که می تواند انگلیسی صحبت کند! شما هنوز هم باید درک درستی از گرامر داشته باشید.
 71. انگلیسی زبانها از زمان فعل استفاده می کنند تا درباره زمان بندی فعالیت ها صحبت کنند. ممکن است عبارات یکسانی را به زبان خودتان نداشته باشید. مهم است که شما این زمان ها و زمان استفاده از آنها را بدانید.
 72. انگلیسی افعال بی قاعده زیادی دارد. باید خودتان روی آنها تمرین کنید.
 73. ادامه بده! اگر در صحبت کردن انگلیسی فاصله بیندازید، متوجه می شوید که سطح شما کاهش می یابد و تمام زحمات شما به هدر رفته است.
 74. به نمره بد آزمون تکیه نکنید. بعضی اوقات دانش آموزان توانایی قبولی در یک آزمون انگلیسی را دارند ، اما نمی توانند با انگلیسی زبانان به خوبی ارتباط برقرار کنند. اگر می توانید آزادانه به انگلیسی صحبت کنید، باید به خود افتخار کنید.
 75. به یاد داشته باشید که تا زمانی که تلاش خود را کرده اید، موفق بوده اید!
 76. انگلیسی را با یک دوست یاد بگیرید. شما کسی را خواهید داشت که می توانید با او تمرین کنید و می توانید به یکدیگر انگیزه مطالعه دهید.
 77. به یاد داشته باشید، نحوه نوشتن انگلیسی یکسان با تلفظ آن نیست. به عنوان مثال" Ough" بیش از 6 تلفظ دارد. خود را با الفبای آوایی آشنا کنید. به شما در تلفظ صحیح کلمات در فرهنگ لغت کمک می کند.
 78. بخاطر داشته باشید که وقتی سطح ما بالا می رود مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پیشرفت کنیم. معمولاً سریعترین پیشرفت زمانی است که مبتدی هستیم. فکر نکنید که ناگهان دیگر یاد نمی گیرید، این فقط پیشرفت کمتری است.
 79. مطمئن شوید که انگلیسی شما با مناسبات مطابقت دارد. استفاده از زبان عامیانه با دوستان بسیار خوب است اما در یک جلسه کاری نه. تصمیم بگیرید در چه شرایطی استفاده از کلمات و عباراتی که آموخته اید مناسب است.
 80. کتاب درسی انگلیسی اغلب با نحوه صحبت معمولی ما متفاوت است. برای یادگیری عبارات عامیانه فیلم تماشا کنید.
 81. حفظ اصطلاحات ممکن است دشوار باشد، اما استفاده از آنها سرگرم کننده است و زبان انگلیسی شما را رنگارنگ تر می کند.
 82. هنگام صحبت ما معمولاً کلمات را بهم پیوند می دهیم تا دو کلمه مانند یک صدا به نظر برسند. به زبان ساده، کلماتی را که با صدای صامت ختم می شوند به کلماتی که با صدای کشیده شروع می شوند پیوند می دهیم. کلماتی را که با صدای کشیده تمام می شوند به کلماتی که با صدای کشیده شروع می شوند پیوند می دهیم. برای بهبود گوش دادن و تلفظ، این موارد را تمرین کنید.
 83. از اینترنت استفاده کنید. پر از منابع برای کمک به شما در یادگیری است: www.rosetopcollege.com
 84. به نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. بنویسید کدام مناطق را می خواهید بهبود ببخشید و در بهبود آنها کار کنید. البته، نقاط قوت خود را نادیده نگیرید. به خودتان تبریک بگویید که چقدر خوب کار کرده اید!
 85. از اشتباهات خود درس بگیرید. احتمالاً شما مرتباً همان اشتباهات گرامری را تکرار می کنید. از نتایج آزمونهای انگلیسی به عنوان ابزار مطالعه استفاده کنید. اشتباهات خود را پشت سر بگذارید و یکی دو مورد را انتخاب کنید که می خواهید روی آنها تمرکز کنید. برای بررسی قوانین از کتاب دستور زبان مورد علاقه خود استفاده کنید.
 86. از آرتیکل صحیح ( a/ and/ the) استفاده کنید. توجه داشته باشید که این قانون بیش از a / an = نا مشخص و the = مشخص، هست. به عنوان مثال: A university (نه An university زیرا با یک صدای صامت آغاز می شود) و An hour (نه A hour زیرا h  سایلنت است).
 87. برای تسلط، آموزش تصویری را امتحان کنید. قبل از رفتن به آن رستوران، آنچه را که احتمالاً پیشخدمت به شما می گوید، بیان کنید. فکر کنید که قرار است از چه عباراتی استفاده کنید.
 88. بسیاری از ارتباطات از طریق زبان بدن و ژست حاصل می شود. اینها می توانند بین فرهنگها و کشورها متفاوت باشد. به عنوان مثال، نماد دو انگشت “V” برای سمبل پیروزی، مورد های خوبی است. اگر آن را با کف دست خود بسوی خود بسازید، یک فرد انگلیسی را آزرده خاطر خواهید کرد. این به این معنی است ... خب، شما از یک انگلیسی درخواست کنید و خودتان می فهمید! 😁
 89. ساده ترین - خواب! شما بعد از یک خواب خوب شب، بیشتر خواهید آموخت. شما می توانید تمرکز بیشتری داشته باشید.
 90. یک دوره انگلیسی را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید.
 91. اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید، نه تنها با افراد کشور خود با افراد دیگر کشورها مخلوط شوید. برای شما ایده خوبی نیست که در یک خانه مشترک با افرادی از کشور خود زندگی کنید. با گذراندن وقت با ملیت های دیگر از یک تجربه فرهنگی بیشتر لذت ببرید.
 92. آیا به کار یا کارورزی در خارج از کشور فکر کرده اید؟
 93. برای خود یک معلم واجد شرایط بدست آورید. چه کسی می خواهد چیزهای اشتباه یاد بگیرد؟ اساتید حرفه ای رز تاپ کالج
 94. هیچ کس نمی تواند تمام زبان انگلیسی را یاد بگیرد. نیازی به نگرانی در مورد تلاش نیست. یک میانبر مفید برای یادگیری این است که در انگلیسی کلمات زیادی داریم که تلفظ آنها یکسان است، اما هجی و معنای متفاوت دارند. به عنوان مثال، "come here" همان تلفظ را دارد که، "I can hear the birds "دارد. ممکن است ساختن واژگان با دانستن معانی مختلف آسان تر باشد.
 95. هنگامی که سطح پایه ای از زبان انگلیسی را پیدا کردید، روش های مختلفی را که می توانید همان حرف را بزنید کشف کنید. این زبان انگلیسی، شما را برای شنونده جذابتر می کند و نباید برای شما خیلی سخت باشد، زیرا شما از قبل با اصول آن آشنا هستید. به عنوان مثال، با چند روش می توانیم به انگلیسی”Goodbye” بگوییم؟
 96. وقتی در دوره انگلیسی خود هستید، برای کلاس خود آماده باشید. تکالیف خود را در اسرع وقت انجام دهید و به موقع تحویل دهید. یادداشت ها و آخرین درس خود را چند دقیقه قبل از کلاس مرور کنید. با این کار حافظه شما تازه می شود و برای درس گرم می شوید.
 97. در کلاس حواس پرت نشوید. روی درس تمرکز کنید، از پنجره خیره نشوید. دیر نکنید، چند دقیقه قبل از شروع درس حاضر شوید. کنار افرادی که به شما انگلیسی صحبت نمی کنند ننشینید. تلفن خود را خاموش کنید منظم باشید، یادتان باشد که کتاب درسی، دفتر و قلم خود را بردارید.
 98. مکانی راحت و آرام برای مطالعه آرام پیدا کنید. شما به جایی نیاز دارید که بتوانید 100٪ تمرکز کنید.
 99. لازم نیست حتما کلاس زبان حضوری داشته باشید، کلاس آنلاین زبان انگلیسی را امتحان کنید، چه بسا مزایایی نسبت به حضوری دارد.
 100. آخرین اما نه بی اهمیت ترین، انگلیسی را با رز تاپ کالج یاد بگیرید.

منبع:

https://www.ecenglish.com/

 

 

 

                                    

نظرات کاربران

راضیه زارعی 99/11/24 20:25

تمام اینها از نظر علمی راهکارهای ثابت شده ای هستند و متناسب با تایپ شخصی و علاقه افراد در کلاس به کار گرفته می شوند.