چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

  1. انگلیسی یک زبان جهانی است

انگلیسی رایج ترین زبان در جهان است. از هر پنج نفر یک نفر می تواند انگلیسی صحبت کند یا حداقل درک کند!

 زبان انگلیسی زبان جهانی

  1. تحصیل در زبان انگلیسی می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند

انگلیسی زبان علم، هواپیمایی، رایانه، دیپلماسی و جهانگردی است. دانستن انگلیسی شانس شما را برای یافتن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود و یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد.

 

  1. یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما در آشنایی با افراد جدید کمک کند

انگلیسی زبان رسمی 53 کشور است و توسط مردم از سراسر جهان به عنوان یک زبان بین المللی شناخته می شود. این بدان معناست که چه در پکن کار می کنید و چه در برزیل سفر می کنید، تحصیل در زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند با افرادی از سراسر جهان مکالمه کنید.

 

  4- بسیاری از مقالات علمی به زبان انگلیسی نوشته شده اند

در قرن گذشته، تعداد مقالات علمی نوشته شده به انگلیسی بیش از تعداد مقالات نوشته شده به زبان مادری محقق است. به عنوان مثال ، در هلند، این نسبت شگفت آور 40 به 1 است. به همین دلیل، داشتن دانش انگلیسی به طور خارق العاده ای برای افراد ی که در زمینه علمی کار می کنند، بسیار مهم است.

 

  1. انگلیسی زبان صنعت رسانه است

به دلیل محبوبیت هالیوود در رسانه های جهانی، تعداد زیادی فیلم، نمایش تلویزیونی و آهنگ های محبوب به زبان انگلیسی نوشته می شوند. اگر انگلیسی صحبت می کنید، دیگر نیازی به اعتماد به ترجمه و زیرنویس نخواهید داشت تا از کتاب ها، آهنگ ها، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی مورد علاقه خود لذت ببرید.

 

  1. انگلیسی زبان اینترنت است.

انگلیسی مهمترین زبان اینترنت است، زیرا بیش از نیمی از مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلیسی است. علاوه بر این، برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان در کشورهای انگلیسی زبان مستقر هستند.

 

   7. مسافرت با داشتن دانش خوب انگلیسی بسیار راحت تر است

تصور کنید که یک فرد اسپانیایی در تعطیلات در تایلند هستید، در حالی که ممکن است پذیرنده هتل شما نتواند به سوالی به اسپانیایی پاسخ دهد، احتمالاً آنها می توانند به انگلیسی به سوال  شما پاسخ دهند.

 

  1. انگلیسی یکی از مهمترین زبانها برای تجارت است

خواه صاحب مشاغل، دانشجو یا کارمند باشید، زبان انگلیسی در دنیای تجارت فوق العاده مهم است. انگلیسی به دلیل زبان واقعی ایالات متحده و زبان رسمی انگلیس، کانادا، هند و آفریقای جنوبی یکی از مهمترین زبانهای تجاری محسوب می شود.

 

  1. با انگلیسی می توانید در سراسر جهان تحصیل کنید

از آنجا که در بسیاری از کشورهای مختلف انگلیسی صحبت می شود، هزاران مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان وجود دارد که برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگر به زبان انگلیسی آکادمیک خوب صحبت می کنید، فرصت های زیادی برای یافتن یک مدرسه و دوره مناسب برای نیازهای شما وجود دارد.

  1. انگلیسی به شما امکان دسترسی به چندین فرهنگ را می دهد

دانش خوب انگلیسی به شما امکان می دهد از صدها کشور در سراسر جهان به فیلم ها، موسیقی و ادبیات دسترسی پیدا کنید. ناگفته نماند که بسیاری از کتابها از سراسر جهان به انگلیسی ترجمه شده اند. تجربه های کمی بیش از یادگیری ارزش ها، عادت ها و ... و شیوه زندگی در فرهنگی متفاوت با فرهنگ شما باعث رشد شما به عنوان یک فرد می شود

چه دلایل دیگری به ذهن شما می رسد؟ لطفاً در قسمت نظرات بنویسید.

منیع:

www.british-study.com

نظرات کاربران

راضیه زارعی 99/11/24 20:31

یادگیری زبان بین المللی به معنای همراه شدن با پیشرفت های جهان است و علاوه بر فواید بیرونی گفته شده از نظر روانشناسی در عملکرد ذهن افراد هم تاثیر داره

راضیه زارعی 99/11/24 20:33

یادگیری زبان بین المللی به معنای همراه شدن با پیشرفت های جهان است و علاوه بر فواید بیرونی گفته شده از نظر روانشناسی در عملکرد ذهن افراد هم تاثیر داره