مراحل صحبت کردن به زبان انگلیسی

زبان گفتاری به طور طبیعی قبل از خواندن و نوشتن می آید. درست مانند یادگیری چگونگی مکالمه به زبان اول، یادگیری زبان دوم نیز مانند گذراندن مراحل توسعه زبان به صورت دوباره است. همانطور که در مقاله مزایای شروع زودهنگام عنوان شد، بیشتر زبان آموزان زبان دوم ، قبلاً به یک زبان تسلط داشته اند بنابراین، آنها با یک سیستم زبانی خاص که قبلاً در آنها ریشه دوانده است شروع می کنند. غالباً، یک یادگیرنده زبان که در حال مطالعه زبانی است که متفاوت از خانواده زبان شناخته شده وی باشد، می تواند روزهای سختی را سپری کند. به عنوان مثال، یک دانش آموز ژاپنی در یادگیری زبان Hangul مشکلی نخواهد داشت، اما ممکن است در یادگیری زبان اسپانیایی کمی مشکل داشته باشد. اما توسعه زبان چگونه آغاز می شود؟ اجازه دهید طی چند مرحله بیشتر بررسی کنیم:

دوره خاموش

هنگامی که نوزادان زبان خانه خود را یاد می گیرند، یک "دوره سکوت" وجود دارد، زمانی که آنها قبل از شروع صحبت، از طریق بیان صورت یا حرکات، نگاه می کنند و گوش می دهند و با آنها ارتباط برقرار می کنند. بنابراین هنگامی که کودکان خردسال انگلیسی را یاد می گیرند، ممکن است "دوره سکوت" مشابهی وجود داشته باشد که قبل از گفتن کلمات انگلیسی، ارتباط و تفاهم برقرار شود.

در این مدت والدین نباید فرزندان را وادار به شرکت در گفتگوی گفتاری با تکرار کلمات کنند. گفتگوی گفتاری باید یک طرفه باشد، صحبت های بزرگسالان فرصت های مفیدی را برای کودک فراهم می کند تا زبان خود را انتخاب کند. در مواردی که بزرگسالان از پرنتیز (نوعی گفتار تنظیم شده زبان مادری) برای تسهیل یادگیری استفاده می کنند، کودک ممکن است از بسیاری از همان استراتژی هایی که در یادگیری زبان خانه خود استفاده کرده اند استفاده کند.

شروع به صحبت کردن

بعد از مدتی، بسته به دفعات جلسات انگلیسی، هر کودک (دختران اغلب با سرعت بیشتری نسبت به پسران) شروع به گفتن کلمات منفرد ("Cat"، "House") یا عبارات کوتاه آماده ("What’s that? ") It’s my book "،" I can’t "،" That’s a car "،" Time to go home") در گفتگوها یا جملات غیر منتظره می کنند. کودک آنها را حفظ کرده است، دقیقاً از تلفظ تقلید می کند بدون اینکه متوجه شود که بعضی از آنها ممکن است بیش از یک کلمه باشد. این مرحله برای مدتی ادامه می یابد زیرا كودكان زبان بیشتری را انتخاب می كنند و از آن به عنوان میانبری برای گفتگو استفاده می كنند، قبل از اینکه آماده شوند عبارات خود را آماده كنند.

ایجاد زبان انگلیسی

کودکان به تدریج عباراتی را می سازند که متشکل از یک کلمه حفظی است که به آنها کلمات را از واژگان خود اضافه می کنند ("یک سگ  a dog" ، "یک سگ قهوه ایa brown dog" ، "یک سگ قهوه ای و سیاهa brown and black dog ") یا یک زبان به خاطر سپرده شده که به آن ورودی خودشان را اضافه می کنند ("آن صندلی من است  That’s my chair" ، "زمان  بازیtime to play"). بسته به تعداد دفعات تماس با زبان انگلیسی و کیفیت تجربه، کودکان به تدریج شروع به ایجاد جملات کامل می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی

در رز تاپ کالج زبان آموزان کم سن و سالی بودند که در جلسات اولیه فقط سکوت می کردند اما پس از مدتی شروع به صحبت به زبان انگلیسی کردند در قالب جمله به طوری که والدین آنها شگفت زده شدند.

 

منبع:

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/

نظرات کاربران